Co się dzieje w Jadło naszych dziadków

22 października 2021

Poznaj prawdziwe smaki gór – Restauracja regionalna Stara Karczma

Tradycyjne dania w Starej Karczmie

Do malowniczego Szczyrku najczęściej przyjeżdżają turyści, którzy albo chcą odpocząć od zgiełku miasta i nacieszyć się kontaktem z naturą, albo uwielbiają aktywność fizyczną i chcą zdobywać górskie szczyty. Zarówno dla jednych, jak i drugich obowiązkowym punktem na mapie Beskidu Śląskiego jest tradycyjna i regionalna Stara Karczma w Szczyrku. Co to byłby za wyjazd w góry bez spróbowania regionalnych przysmaków! W Starej Karczmie zjesz pyszne potrawy wykonane z wiejskich, naturalnych składników, a przy okazji zachwycisz się widokiem górskich szczytów zza okna. Tylko u nas poczujesz tak niepowtarzalną góralską atmosferę! Prawdziwe chłopy z gór zagrają dla Państwa skoczną biesiadną muzykę, jak i staropolskie przyśpiewki, przy których nie łatwo jest powstrzymać się od hulanek. Unoszący się w powietrzu zapach przygotowanego mięsiwa oraz naturalnych dodatków jeszcze bardziej pobudza naszych gości do śpiewu i gwary.

Swojskie potrawy o niezwykłym smaku i z naturalnych składników – odwiedź Starą Karczmę!

W Starej Karczmie każdy znajdzie coś dla siebie! Nasze potrawy zaspokoją nawet największy apetyt i spełnią oczekiwania wybrednych podniebień. Szeroko polecane na cały Beskid jest Danie Szefa Kuchni, które składa się z giczy jagnięcej podanej na pszennym wypieku w kompozycji sosu z nutą mięty. Dla większego grona również znajdziemy odpowiednie jadło! Korytko wypełnione najlepszymi przysmakami góralskiej kuchni podane na drewnianej taczce to syta kolacja dla czterech osób. A i nawet trzech bardzo głodnych sobie z nią poradzi.

Tradycyjne rodzime smaki z kuchni góralskiej tylko w Starej Karczmie

Dlaczego dania w Starej karczmie są tak wyjątkowe? Ponieważ przygotowują je kucharze, którzy tradycje góralskie poznawali od małego bajtla, wyjadając babcine potrawy z kociołka. Teraz używając regionalnych, świeżych składników gotują oni tak, aby te smaki przekazać naszym gościom. Nie myślcie sobie, że nasza kuchnia niczym was nie zaskoczy! Tradycje zostają z nami, lecz prawdziwym sekretem jest skuteczne łączenie ich z nowoczesnym stylem kulinarnym. Dlatego koniecznie musicie spróbować naszego placka po góralsku z mięsem i owczym serek prosto z rąk naszego zaufanego bacy. A nasz autorski przepis na farsz do zasmażanych pierogów z mięsem zachęci was do powrotu w to miejsce.

Bez spróbowania tych dań nie możesz wyjechać ze Szczyrku! Obowiązkowe pozycje w menu Starej Karczmy

Nie wyobrażamy sobie, jak można opuścić góry bez spróbowania regionalnych i niepowtarzalnych dań. Nie znajdziesz ich nigdzie indziej — tylko u nas spróbujesz pachnącego żurku szczyrkowskiego oraz aromatycznej kwaśnicy po góralsku z żeberkiem. Aż ciężko jest nie wspomnieć o naszych firmowych wyrobach! Czyli domowym smalcu z ogórkiem kiszonym oraz marynowanych grzybach: borowikach, kurkach i rydzach. Koniecznie spróbuj przysmaków ze Starej Karczmy. Zaopatrujemy się w produkty od lokalnych dostawców, dzięki temu kontrolujemy jakość przyrządzanych dań.

Gdzie nas znajdziesz? Szczyrk ul. Myśliwska 2. Zapraszamy!