Szanowni goście, z uwagi na duży ruch, spowodowany także faktem, że w naszej karczmie codziennie gra kapela, w okresie zimowym nie prowadzimy rezerwacji stolików. Zapraszamy do karczmy, zapewniamy, że nasi kelnerzy dołożą wszelkich starań, byście jak najszybciej zasiedli do biesiadowania. Za utrudnienia przepraszamy, ale są one spowodowane tym, iż nie zawsze goście już biesiadujący, chcą opuścić stolik, byśmy mogli przygotować go dla gości z rezerwacji. Rotacja naszych gości jest na tyle duża, że czas oczekiwania szybko biegnie przy dźwiękach naszej kapeli. Zapraszamy.

Co się dzieje w Jadło naszych dziadków

22 października 2021

Poznaj prawdziwe smaki gór – Restauracja regionalna Stara Karczma

Tradycyjne dania w Starej Karczmie

Do malowniczego Szczyrku najczęściej przyjeżdżają turyści, którzy albo chcą odpocząć od zgiełku miasta i nacieszyć się kontaktem z naturą, albo uwielbiają aktywność fizyczną i chcą zdobywać górskie szczyty. Zarówno dla jednych, jak i drugich obowiązkowym punktem na mapie Beskidu Śląskiego jest tradycyjna i regionalna Stara Karczma w Szczyrku. Co to byłby za wyjazd w góry bez spróbowania regionalnych przysmaków! W Starej Karczmie zjesz pyszne potrawy wykonane z wiejskich, naturalnych składników, a przy okazji zachwycisz się widokiem górskich szczytów zza okna. Tylko u nas poczujesz tak niepowtarzalną góralską atmosferę! Prawdziwe chłopy z gór zagrają dla Państwa skoczną biesiadną muzykę, jak i staropolskie przyśpiewki, przy których nie łatwo jest powstrzymać się od hulanek. Unoszący się w powietrzu zapach przygotowanego mięsiwa oraz naturalnych dodatków jeszcze bardziej pobudza naszych gości do śpiewu i gwary.

Swojskie potrawy o niezwykłym smaku i z naturalnych składników – odwiedź Starą Karczmę!

W Starej Karczmie każdy znajdzie coś dla siebie! Nasze potrawy zaspokoją nawet największy apetyt i spełnią oczekiwania wybrednych podniebień. Szeroko polecane na cały Beskid jest Danie Szefa Kuchni, które składa się z giczy jagnięcej podanej na pszennym wypieku w kompozycji sosu z nutą mięty. Dla większego grona również znajdziemy odpowiednie jadło! Korytko wypełnione najlepszymi przysmakami góralskiej kuchni podane na drewnianej taczce to syta kolacja dla czterech osób. A i nawet trzech bardzo głodnych sobie z nią poradzi.

Tradycyjne rodzime smaki z kuchni góralskiej tylko w Starej Karczmie

Dlaczego dania w Starej karczmie są tak wyjątkowe? Ponieważ przygotowują je kucharze, którzy tradycje góralskie poznawali od małego bajtla, wyjadając babcine potrawy z kociołka. Teraz używając regionalnych, świeżych składników gotują oni tak, aby te smaki przekazać naszym gościom. Nie myślcie sobie, że nasza kuchnia niczym was nie zaskoczy! Tradycje zostają z nami, lecz prawdziwym sekretem jest skuteczne łączenie ich z nowoczesnym stylem kulinarnym. Dlatego koniecznie musicie spróbować naszego placka po góralsku z mięsem i owczym serek prosto z rąk naszego zaufanego bacy. A nasz autorski przepis na farsz do zasmażanych pierogów z mięsem zachęci was do powrotu w to miejsce.

Bez spróbowania tych dań nie możesz wyjechać ze Szczyrku! Obowiązkowe pozycje w menu Starej Karczmy

Nie wyobrażamy sobie, jak można opuścić góry bez spróbowania regionalnych i niepowtarzalnych dań. Nie znajdziesz ich nigdzie indziej — tylko u nas spróbujesz pachnącego żurku szczyrkowskiego oraz aromatycznej kwaśnicy po góralsku z żeberkiem. Aż ciężko jest nie wspomnieć o naszych firmowych wyrobach! Czyli domowym smalcu z ogórkiem kiszonym oraz marynowanych grzybach: borowikach, kurkach i rydzach. Koniecznie spróbuj przysmaków ze Starej Karczmy. Zaopatrujemy się w produkty od lokalnych dostawców, dzięki temu kontrolujemy jakość przyrządzanych dań.

Gdzie nas znajdziesz? Szczyrk ul. Myśliwska 2. Zapraszamy!