Trochę o Jadło naszych dziadków

Wszystkich gości serdecznie witamy!

O niepowtarzalnym klimacie i wielu zaletach "Starej Karczmy" długo by pisać - jedno jest pewne - kto raz u nas zagości, powracać będzie często. Wszystkich miłych gości, tak grupy zorganizowane jak i indywidualnych turystów serdecznie witamy w progach naszej Karczmy. Kuchnia znana z regionalnych, opartych na staropolskich przepisach potraw oferuje kulinarną przygodę dla najwybredniejszych smakoszy. A każda z potraw wykonana przez naszych doświadczonych kucharzy już u samego progu kusi swym zapachem. Gospodarz nie lada Harnaś, od lat dba o jakość potraw i obsługi ku zadowoleniu Klientów. Jak na prawdziwą przystań ludową, kelnereczki w regionalnych strojach, z beskidzką urodą, w takt góralskiej muzyczki, pomiędzy gwarem gawędziarzy i ludzkim sprawują pieczołowitą opiekę nad gośćmi, którzy długo jeszcze zapamiętają ich urok. Kolejnym atutem karczmy jest wystrój: zbiory, eksponaty i skóry zwierzęce, cieszą oko naszych bywalców.

Więc gościu drogi musisz wstąpić w nasze progi!

Stara Karczma - medialna restauracja w Szczyrku

Restauracja Stara Karczma, dzięki swojej niepowtarzalnej atmosferze, wystrojowi i regionalnym potrawom, przyciąga w swoje progi wiele stacji telewizyjnych i radiowych.  TVP Polonia, Polskie Radio czy tematyczne telewizje kulinarne to jedynie niektóre media, które gościły w progach naszej karczmy. Np. "Rączka Gotuje" to  zorganizowany na wielką skalę program kulinarny, którego kręcenie w naszej restauracji było czystą przyjemnością - zarówno dla nas, jak i dla prowadzących. Często odwiedzają nas również radio i telewizja - nic dziwnego, w końcu przyciągamy wszystkich naszą pyszną, regionalną kuchnią. Odwiedź nas również Ty - może uda Ci się wystąpić przed kamerami albo udzielić opinii do radia o naszej gospodzie. Nie może Cię tam zabraknąć!

Imprezy

W "Starej Karczmie" biesiadować może około 200 osób w trzech salach oraz 150 osób na sezonowym ogródku. Organizujemy huczne weseliska, biznesowe bankiety, przyjęcia okolicznościowe oraz imprezy integracyjne.

Szczególnie polecamy na takie okazje:

  • pieczonego prosiaka,
  • płonącą kitę wieprzową,
  • pieczeń z udźca baraniego

Na życzenie Klientów realizujemy również zlecenia cateringowe. Dodatkową atrakcją wszystkich uroczystości jest Pięciozbój Góralski - zabawa integracyjna polegająca na zdobywaniu sprawności zbójeckich przy akompaniamencie kapeli góralskiej.