Szanowni goście, z uwagi na duży ruch, spowodowany także faktem, że w naszej karczmie codziennie gra kapela, w okresie zimowym nie prowadzimy rezerwacji stolików. Zapraszamy do karczmy, zapewniamy, że nasi kelnerzy dołożą wszelkich starań, byście jak najszybciej zasiedli do biesiadowania. Za utrudnienia przepraszamy, ale są one spowodowane tym, iż nie zawsze goście już biesiadujący, chcą opuścić stolik, byśmy mogli przygotować go dla gości z rezerwacji. Rotacja naszych gości jest na tyle duża, że czas oczekiwania szybko biegnie przy dźwiękach naszej kapeli. Zapraszamy.

Trochę o Jadło naszych dziadków

Wszystkich gości serdecznie witamy!

O niepowtarzalnym klimacie i wielu zaletach "Starej Karczmy" długo by pisać - jedno jest pewne - kto raz u nas zagości, powracać będzie często. Wszystkich miłych gości, tak grupy zorganizowane jak i indywidualnych turystów serdecznie witamy w progach naszej Karczmy. Kuchnia znana z regionalnych, opartych na staropolskich przepisach potraw oferuje kulinarną przygodę dla najwybredniejszych smakoszy. A każda z potraw wykonana przez naszych doświadczonych kucharzy już u samego progu kusi swym zapachem. Gospodarz nie lada Harnaś, od lat dba o jakość potraw i obsługi ku zadowoleniu Klientów. Jak na prawdziwą przystań ludową, kelnereczki w regionalnych strojach, z beskidzką urodą, w takt góralskiej muzyczki, pomiędzy gwarem gawędziarzy i ludzkim sprawują pieczołowitą opiekę nad gośćmi, którzy długo jeszcze zapamiętają ich urok. Kolejnym atutem karczmy jest wystrój: zbiory, eksponaty i skóry zwierzęce, cieszą oko naszych bywalców.

Więc gościu drogi musisz wstąpić w nasze progi!

Stara Karczma - medialna restauracja w Szczyrku

Restauracja Stara Karczma, dzięki swojej niepowtarzalnej atmosferze, wystrojowi i regionalnym potrawom, przyciąga w swoje progi wiele stacji telewizyjnych i radiowych.  TVP Polonia, Polskie Radio czy tematyczne telewizje kulinarne to jedynie niektóre media, które gościły w progach naszej karczmy. Np. "Rączka Gotuje" to  zorganizowany na wielką skalę program kulinarny, którego kręcenie w naszej restauracji było czystą przyjemnością - zarówno dla nas, jak i dla prowadzących. Często odwiedzają nas również radio i telewizja - nic dziwnego, w końcu przyciągamy wszystkich naszą pyszną, regionalną kuchnią. Odwiedź nas również Ty - może uda Ci się wystąpić przed kamerami albo udzielić opinii do radia o naszej gospodzie. Nie może Cię tam zabraknąć!

Imprezy

W "Starej Karczmie" biesiadować może około 200 osób w trzech salach oraz 150 osób na sezonowym ogródku. Organizujemy huczne weseliska, biznesowe bankiety, przyjęcia okolicznościowe oraz imprezy integracyjne.

Szczególnie polecamy na takie okazje:

  • pieczonego prosiaka,
  • płonącą kitę wieprzową,
  • pieczeń z udźca baraniego

Na życzenie Klientów realizujemy również zlecenia cateringowe. Dodatkową atrakcją wszystkich uroczystości jest Pięciozbój Góralski - zabawa integracyjna polegająca na zdobywaniu sprawności zbójeckich przy akompaniamencie kapeli góralskiej.