Szanowni goście, z uwagi na duży ruch, spowodowany także faktem, że w naszej karczmie codziennie gra kapela, w okresie zimowym nie prowadzimy rezerwacji stolików. Zapraszamy do karczmy, zapewniamy, że nasi kelnerzy dołożą wszelkich starań, byście jak najszybciej zasiedli do biesiadowania. Za utrudnienia przepraszamy, ale są one spowodowane tym, iż nie zawsze goście już biesiadujący, chcą opuścić stolik, byśmy mogli przygotować go dla gości z rezerwacji. Rotacja naszych gości jest na tyle duża, że czas oczekiwania szybko biegnie przy dźwiękach naszej kapeli. Zapraszamy.

Trochę o Jadło naszych dziadków

Wszystkich gości serdecznie witamy!

O niepowtarzalnym klimacie i wielu zaletach "Starej Karczmy" długo by pisać - jedno jest pewne - kto raz u nas zagości, powracać będzie często. Wszystkich miłych gości, tak grupy zorganizowane jak i indywidualnych turystów serdecznie witamy w progach naszej Karczmy. Kuchnia znana z regionalnych, opartych na staropolskich przepisach potraw oferuje kulinarną przygodę dla najwybredniejszych smakoszy. A każda z potraw wykonana przez naszych doświadczonych kucharzy już u samego progu kusi swym zapachem. Gospodarz nie lada Harnaś, od lat dba o jakość potraw i obsługi ku zadowoleniu Klientów. Jak na prawdziwą przystań ludową, kelnereczki w regionalnych strojach, z beskidzką urodą, w takt góralskiej muzyczki, pomiędzy gwarem gawędziarzy i ludzkim sprawują pieczołowitą opiekę nad gośćmi, którzy długo jeszcze zapamiętają ich urok. Kolejnym atutem karczmy jest wystrój: zbiory, eksponaty i skóry zwierzęce, cieszą oko naszych bywalców.

Więc gościu drogi musisz wstąpić w nasze progi!

Stara Karczma - medialna restauracja w Szczyrku

Restauracja Stara Karczma, dzięki swojej niepowtarzalnej atmosferze, wystrojowi i regionalnym potrawom, przyciąga w swoje progi wiele stacji telewizyjnych i radiowych.  TVP Polonia, Polskie Radio czy tematyczne telewizje kulinarne to jedynie niektóre media, które gościły w progach naszej karczmy. Np. "Rączka Gotuje" to  zorganizowany na wielką skalę program kulinarny, którego kręcenie w naszej restauracji było czystą przyjemnością - zarówno dla nas, jak i dla prowadzących. Często odwiedzają nas również radio i telewizja - nic dziwnego, w końcu przyciągamy wszystkich naszą pyszną, regionalną kuchnią. Odwiedź nas również Ty - może uda Ci się wystąpić przed kamerami albo udzielić opinii do radia o naszej gospodzie. Nie może Cię tam zabraknąć!

Góralska Biesiada

na bogato, hej!

Chcesz przeżyć niezapomniane chwile w góralskiej atmosferze z Bajarzem i najlepszymi daniami naszej kuchni?
Zaklep już teraz salę na 20 do 30 osób!

Baw się i biesiaduj, bo jadła Ci nie zabraknie:

 • Na dobry początek:
  - śledzie w oleju i śmietanie z pieczywem
  - smalec na desce z ogórkiem kiszonym i pieczywem
  - scypek na boczku grillowany z żurawiną
 • A teraz do syta:
  - kwaśnica lub żur do wyboru
  - koryto dla pięciu osób
  - kita wieprzowa z kaszą gryczaną i kapustą zasmażaną, serwowana osobiście przez Szefa Kuchni
 • Dla tych, co nie pojedli:
  - koryto pierogów (6 sztuk na osobę) + barszcz solo
 • Na osłodę:
  - szarlotka z lodami, bitą śmietaną i polewą czekoladową
  - napoje zimne i gorące bez limitu
  - pół litra góralskiej gorzołki na osobę

Sala na wyłączność, indywidualna obsługa, Bajarz rozbawi, kuchnia nakarmi, a jeszcze niespodzianki szykują!
A jak trzeba, to i kelner pod chałupę odprowadzi...