Szanowni goście, z uwagi na duży ruch, spowodowany także faktem, że w naszej karczmie codziennie gra kapela, w okresie zimowym nie prowadzimy rezerwacji stolików. Zapraszamy do karczmy, zapewniamy, że nasi kelnerzy dołożą wszelkich starań, byście jak najszybciej zasiedli do biesiadowania. Za utrudnienia przepraszamy, ale są one spowodowane tym, iż nie zawsze goście już biesiadujący, chcą opuścić stolik, byśmy mogli przygotować go dla gości z rezerwacji. Rotacja naszych gości jest na tyle duża, że czas oczekiwania szybko biegnie przy dźwiękach naszej kapeli. Zapraszamy.

Co się dzieje w Jadło naszych dziadków

12 października 2020

Witajcie w Starej Karczmie. Tu danie szefa kuchni, to świetny wybór!

Pyszne domowe dania

Restauracja regionalna Stara Karczma

Morze atrakcji turystycznych i sportowych znajdujących się w Szczyrku, mieście u podnóża Beskidu Śląskiego, sprawia, że niemal przez okrągły rok przyjeżdżają tu jego miłośnicy. Prócz licznych tras narciarskich, rowerowych, miejsc, po których można wędrować bez celu, warto znać sprawdzony adres, pod którym będzie można zjeść smacznie i do syta.

Jednym z takich miejsc jest restauracja regionalna o wdzięcznej nazwie Stara Karczma, zlokalizowana w centrum, przy ul. Myśliwskiej 2. Doskonała lokalizacja sprawia, że na pewno będzie Ci do nas po drodze!

Stara Karczma to miejsce, któremu nie można odmówić góralskiej atmosfery i lokalnego klimatu. To u nas poczujesz, że Twój urlop jest nie tylko pełen atrakcji, ale i najlepszych góralskich potraw. Bogate menu sprawia, że każdy znajdzie danie dla siebie. W ofercie znajdują się dania dla dzieci, ale także dla prawdziwych głodomorów. Olbrzymie porcje robią wrażenie, a sposób podania wzmaga apetyt.

Danie Szefa Kuchni w Starej Karczmie

Na szczególną uwagę zasługuje Danie Szefa Kuchni, cieszące się dużym powodzeniem. Mowa o giczy jagnięcej w sosie własnym z nutą mięty, którą podamy Ci na pysznym pszennym talerzu! Do giczy proponujemy dobrać podsmażane ziemniaczki i zasmażaną kapustę. Takie danie to prawdziwa uczta dla zmysłów. Zachęcamy do skosztowania tego wyjątkowego dania, z którego słynie nasza Stara Karczma. Jest ono sygnowane przez naszego szefa kuchni – górala z krwi i kości. Jego umiejętności kulinarne doceniane były nieraz przez krytyków kulinarnych, którzy gościli w naszej restauracji, a popisowe danie dostarczało niezwykłych smakowych doznań wszystkim decydującym się na jego zamówienie.

Stara Karczma to nie tylko pyszne jedzenie podawane w miłej, góralskiej atmosferze, ale także doskonałe miejsce spotkań i biesiadowania. Nawet codzienny obiad jest tu nietuzinkowy: wystrój restauracji – skóry, zbiory i eksponaty wystawione ku uciesze naszych drogich gości, sprawia, że pobyt w naszej Starej Karczmie będzie doświadczeniem niesamowitym. Góralska muzyka dobiegająca do uszu Gości z pewnością sprawi, że ich samopoczucie automatycznie się poprawia, a na każdej twarzy zagości szeroki uśmiech! Obsługa sali, odziana w regionalne stroje, będzie prawdziwą ucztą dla oczu i dopełni klimatu całej restauracji, a ich troskliwa opieka nad gośćmi na długo pozostanie w pamięci.

Jasło naszych dziadków – tradycyjne góralskie potrawy

W menu, prócz Dania Szefa Kuchni, warto zwrócić uwagę na dział “Jadło naszych dziadków”. To w nim odnajdziecie Państwo tradycyjne przepisy w doskonałym wykonaniu: kotlety mielone jak u babci, zsiadłe mleko z ziemniaczkami na mniejszy głód, czy przysmak zbójnicki podawany w kociołku ze świeżym pieczywem.

Państwa uwadze polecają się także swojskie pierogi, podawane w drewnianych korytkach z różnymi dodatkami. Do wyboru macie Państwo pierogi z mięsem, z owocami sezonowymi, z kapustą i grzybami i pierogi ruskie. Wszystkie lepione są przez nasze gaździny, a ich smak jest nie do podrobienia!

Po obiedzie zawsze znajdzie się miejsce na mały słodki deser. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno naleśniki z dodatkami: owocami, bitą śmietaną, sosem czekoladowym, ale również i lody czy domową szarlotkę podawaną na ciepło.

Stara Karczma to także doskonałe miejsce na zorganizowanie rodzinnych lub przyjacielskich spotkań. Biesiadowanie przy góralskiej muzyce, pysznym jadle, w tak klimatycznej karczmie to czysta przyjemność! Nie można wybrać lepiej! Skontaktuj się z nami i zapytaj o interesujące Cię szczegóły!