Szanowni goście, z uwagi na duży ruch, spowodowany także faktem, że w naszej karczmie codziennie gra kapela, w okresie zimowym nie prowadzimy rezerwacji stolików. Zapraszamy do karczmy, zapewniamy, że nasi kelnerzy dołożą wszelkich starań, byście jak najszybciej zasiedli do biesiadowania. Za utrudnienia przepraszamy, ale są one spowodowane tym, iż nie zawsze goście już biesiadujący, chcą opuścić stolik, byśmy mogli przygotować go dla gości z rezerwacji. Rotacja naszych gości jest na tyle duża, że czas oczekiwania szybko biegnie przy dźwiękach naszej kapeli. Zapraszamy.

Co się dzieje w Jadło naszych dziadków

15 stycznia 2021

Stara Karczma w czasach COVID-19

Stara Karcza w Szczyrku w czasach COVID-19

Stara Karczma to restauracja znana z niepowtarzalnego smaku, staropolskich potraw i niesamowitej atmosfery. W obecnej sytuacji Stara Karczma nadal oferuje dania ze swojego menu na dowóz, choć nieco w okrojonej ilości, a także do odbioru osobistego. Posiłków nie można spożywać w samym lokalu, ale wciąż można ich skosztować i cieszyć się ich smakiem.


Stara Karczma w nowej rzeczywistości wciąż oferuje wyjątkowe dania

Stara Karczma, zlokalizowana w samym sercu Szczyrku, nastawiona jest przede wszystkim na smakowite potrawy z zakresu kuchni staropolskiej. Na uwagę zasługują więc regionalne dania, takie jak kwaśnica po góralsku lub żurek szczyrkowski. Obecnie w nowej rzeczywistości Stara Karczma wciąż funkcjonuje i zaprasza gości do zamawiania dań lub odbierania ich osobiście. Smaczne potrawy można zjeść w domowym zaciszu z najbliższymi osobami lub z zaproszonymi znajomymi. Zmienił się codzienny styl życia i zwyczaje, jednak smak dań w Starej Karczmie pozostał niezmienny – wszystkie potrawy wciąż są smaczne, przygotowywane ze świeżych, regionalnych składników i przeznaczone dla smakoszy kuchni staropolskiej. 


Jakie potrawy oferuje Stara Karczma? 

W menu Starej Karczmy znajduje się bardzo szeroki wybór staropolskich dań, które przygotowywane są z najwyższą starannością przez doświadczonych kucharzy. Na uwagę zasługuje na pewno Danie Szefa Kuchni, czyli gicz jagnięca w sosie własnym z nutką mięty, która podana jest na niezwykle smacznym, pszennym talerzu. Do takiego smacznego dania warto dobrać przepyszne dodatki, na przykład opiekane ziemniaczki lub zasmażaną kapustę. Dla par proponujemy Karczmiane rozmaitości w korycie podawane dla dwóch osób, w skład których wchodzą: golonko szczyrkowskie, żeberko spod noża, ziemniaki z pieca i odsmażane, siekaniec barani, coś od kury, a także zasmażana kapusta i ogórki kiszone, oraz sos diabelski. Takie danie warto zamówić na obiad we dwoje i w ten sposób można wspaniale spędzić czas, rozkoszując się smacznymi potrawami. Specjalnością Starej Karczmy jest udziec jagnięcy dla pięciu osób, podawany z zasmażaną kapustą i odsmażanymi ziemniakami. Znajdą się także inne dania, na przykład grzybowa z łazankami, pierogi po góralsku z mięsem lub z owocami sezonowymi, a także przysmak zbójnicki oraz zsiadłe mleko z ziemniaczkami. Dla miłośników ryb proponujemy pstrąga potokowego lub filet z dorsza. Dla fanów deserów dobrym wyborem będzie wielki naleśnik z serem, owocami, bitą śmietaną i czekoladą, albo domowa szarlotka. Całe nasze menu sprawdź tutaj: https://starakarczmaszczyrk.pl/dania/


Dlaczego warto zamówić dania ze Starej Karczmy?

W ofercie Starej Karczmy można znaleźć zarówno dania dla głodomorów, jak i dla tych, którzy wolą zjeść nieco lżejszy posiłek. Warto skusić się na jadło naszych dziadków, na przykład przysmak zbójnicki lub dwa babcine kotlety mielone z ziemniaczkami i buraczkami na gorąco. Zamawiając ze Starej Karczmy można liczyć na smakowite potrawy, które przygotowane są z najwyższą starannością, przez wykwalifikowanych kucharzy. Takie regionalne dania nęcą nie tylko kunsztem wykonania, ale także wyjątkowym smakiem. Oczywiście w nowej rzeczywistości nie uda się zakosztować klimatu i wspaniałej atmosfery Starej Karczmy, gdzie potrawy są podawane w drewnianych korytkach i żeliwnych kociołkach, a do stolików przynoszą je kelnerki, jednak zawsze można skosztować dań i zamówić dla siebie coś wyjątkowego. W ten sposób spędzisz miło czas przy posiłku, a także posilisz się regionalnymi potrawami, przygotowanymi z najwyższa dbałością i starannością. Skontaktuj się z nami i zamów: https://starakarczmaszczyrk.pl/kontakt/