Szanowni goście, z uwagi na duży ruch, spowodowany także faktem, że w naszej karczmie codziennie gra kapela, w okresie zimowym nie prowadzimy rezerwacji stolików. Zapraszamy do karczmy, zapewniamy, że nasi kelnerzy dołożą wszelkich starań, byście jak najszybciej zasiedli do biesiadowania. Za utrudnienia przepraszamy, ale są one spowodowane tym, iż nie zawsze goście już biesiadujący, chcą opuścić stolik, byśmy mogli przygotować go dla gości z rezerwacji. Rotacja naszych gości jest na tyle duża, że czas oczekiwania szybko biegnie przy dźwiękach naszej kapeli. Zapraszamy.

Co się dzieje w Jadło naszych dziadków

18 stycznia 2022

Spędź ferie w Szczyrku — zasmakuj niepowtarzalnych, regionalnych dań naszej kuchni !

karczma w szczyrku

Zimowy czas szczególnie zachęca wielu naszych rodaków do wyjazdu w góry. Białe szaleństwo, spacery i inne atrakcje przyciągają do Szczyrku mnóstwo gości. Bogactwo miejsc noclegowych pozwala przybyć tu na wiele dni. Beskidy są piękne o każdej porze roku — a Ci, co nie wierzą, niech przyjadą sami i sprawdzą. Zabawa na białym puchu może zmęczyć, dlatego warto wybrać się na coś pysznego do jedzenia! Sprawdź, jakie potrawy czekają na Ciebie w Starej Karczmie.

Dlaczego warto spędzić przerwę zimową w górach

Czas przerwy zimowej to idealny moment na łączenie odpoczynku z aktywnością fizyczną. Sam Szczyrk to miejsce przeznaczone na zimowy wyjazd z dziećmi. Nawet jeżeli nie jeździcie na nartach czy snowboardzie to możecie nacieszyć oczy wspaniałymi krajobrazami, popatrzeć na piękne białe ośnieżone stoki czy wybrać się na wędrówkę po beskidzkich szlakach. A dla najmłodszych zawsze znajdzie się miejsce do saneczkowania i zabawy na śniegu. Jeżeli lubicie słuchać muzyki i podśpiewywać, to nigdzie nie znajdziecie piękniejszych wykonań góralskich przyśpiewek niż te, prezentowane w naszej karczmie (przez rodowitych górali)

Stara Karczma zaprasza na rozgrzewające, regionalne posiłki          

Wspaniałe góralskie jedzenie pachnie z daleka. A gdzie najbardziej i najwyraźniej? Oczywiście w Starej Karczmie. Jeżeli do niepowtarzalnej atmosfery zaśnieżonych gór dodamy jedyną w swoim rodzaju atmosferę Starej Karczmy w Szczyrku — otrzymamy tak niezwykłe bogactwo zapachów, smaków, że długo nie da się tego zapomnieć. A wszystko to w góralskich wnętrzach wystrojonych beskidzkimi eksponatami, drewnem i zwierzęcymi skórami.

Tutejsi regionalni kucharze dokładają wszelkich starań, aby dania były z jednej strony tradycyjne i staropolskie, a z drugiej by zaspokoiły najbardziej wyszukane gusta. Bogaty wybór dań pozwoli zasmakować tradycyjnych, góralskich potraw, napełnić do syta brzuchy oraz spędzić miło czas w sielskiej atmosferze. A żebyście nie marzli będzie ogrzewać Was ciepło buzującego drewna w kominku.

A co warto zjeść? Dania w regionalnej restauracji Stara Karczma

Wybór w Starej Karczmie jest tak szeroki, jak cały Beskid. Ale wszystkiego zjeść się nie da, na co więc szczególnie zwrócić uwagę? Zacznijmy od rozgrzewającego pierwszego dania, nie moglibyśmy zapomnieć o naszej sezonowej, popisowej polewce czosnkowej z chrupiącymi grzankami – aromatyczna, zbilansowana i stworzona na bazie naturalnych składników. Standardowym wyborem naszych klientów jest natomiast żur szczyrkowski oraz kwaśnica po góralsku z żeberkiem. Pełne aromatu, tradycyjne oraz smaczne zupy to idealny wstęp dla drugiego dania. W Starej karczmie znajdziecie mięsne pyszności, przyrządzone w tradycyjnej, ale i niepowtarzalnej formie. Jedną z nich jest golonka w sosie na żywieckim porterze oraz schabowy przekładaniec gaździny, a szczególnie syta i treściwa jest zapiekanka bacowska z boczkiem przygotowywana w kamiennym piecu.

W naszej karczmie znajdzie się też co nieco dla tych, co lubią rybne potrawy. Pojedzą sobie również ci, którzy uwielbiają domowe pierogi, jak i tacy co mięsa nie jadają. Mamy też coś na wielki głód lub dania dla całej rodziny. Dla głodomorów polecany gicz jagnięcia podaną na pszennym wypieku natomiast dla dwóch, jak i czterech osób przygotowaliśmy tradycyjne rozmaitości na drewnianym korycie. Będą tam przeróżne mięsa i dodatki smażone, gotowane, zasmażane oraz aromatyczne sosy. Każdy znajdzie dla siebie to, co lubi. Po obfitym jedzeniu smakować będzie deser w postaci wielkiego naleśnika z serem, bitą śmietaną albo też ciasta i lody.