About Us

Nasza Pasja

Wszystkich gości, serdecznie witamy w progach naszej Karczmy.
Kuchnia, znana z regionalnych, opartych na staropolskich przepisach potraw, oferuje takie specjały, jak pieczeń z udźca baraniego, nie bez powodu nazwanego specjalnością naszej Karczmy, gicz jagnięcą oraz wiele innych dań, których smak zostanie Wam na długo w pamięci.

Beskidzka tradycja smaku.
Restauracja Stara Karczma, jak na prawdziwą beskidzką karczmę przystało, kusi niepowtarzalną atmosferą, wystrojem, a przede wszystkim regionalnym jadłem, które zadowoli najwybredniejszego smakosza. Naszą specjalnością jest pieczony udziec barani – na życzenie gości serwowany w całości, oraz gicz jagnięca, podawana na pysznym pszennym talerzu.
W menu znajdziecie również: kwaśnicę po góralsku z wędzonym żeberkiem, żurek szczyrkowski, kociołek zbójnicki, placki ziemniaczane, ręcznie robione pierogi, pyszną goloneczkę. To tylko nieliczne z potraw, których można u nas zakosztować.
Polecamy również wytwarzaną, zgodnie z pradawną recepturą, Miodulę Szczyrkowską, wódeczkę na bazie miodu spadziowego, która nie tylko dobrze smakuje, ale i rozgrzewa, za co jest szczególnie ceniona zimą.
W razie potrzeby zrealizujemy zamówienia według indywidualnych zachcianek naszych gości.
Nieodzownym elementem klimatu “Starej Karczmy” jest również muzyka regionalna, która z pewnością umili Państwu pobyt w naszych progach.
Imprezy.
W Starej Karczmie biesiadować może około 200 osób w trzech salach oraz 150 osób na sezonowym ogródku piwnym, rozstawionym na świeżym powietrzu.
Organizujemy huczne weseliska, biznesowe bankiety, przyjęcia okolicznościowe oraz imprezy integracyjne.
Na takie okazje szczególnie polecamy: pieczonego prosiaka, płonącą kitę wieprzową, pieczeń z udźca baraniego.
Na życzenie Klientów realizujemy również zlecenia cateringowe.
Dodatkową atrakcją wszystkich uroczystości jest Pięciozbój Góralski – zabawa integracyjna polegająca na zdobywaniu sprawności zbójeckich przy akompaniamencie kapeli góralskiej.
O niepowtarzalnym klimacie i wielu zaletach Starej Karczmy długo by pisać. Jedno jest pewne. Kto raz u nas zagości, będzie często powracał. Bo kolejnym atutem Karczmy jest niepowtarzalny wystrój. Zbiory, eksponaty i skóry zwierzęce powodują, że przenosimy się do dawnych czasów, gdzie w domach starły żelazka z duszą, w kątach stare beczki, a w sieniach dzieże i kufry na ubrania.
Dlatego Gościu drogi, musisz wstąpić w nasze progi.